Libri E-Shop
Nakupujte
ZDE
Nakladatelství původní české encyklopedické literatury
Kontaktní údaje

Statutární sídlo firmy:

LIBRI, spol. s r.o.
Neklanova 109/27, 128 00 Praha 2-Vyšehrad

IČO: 481 10 396, DIČ: CZ48110396
Zapsáno v obchodním rejstříku: MěS v Praze, odd. C, vl. 16184


Redakce, kancelář a výdej knih:

LIBRI, spol. s r.o.
Nakladatelství encyklopedické literatury

Neklanova 109/27, 128 00 Praha 2
(metro B-Karlovo náměstí, tramvaj č. 18, 24, zastávka Albertov, Palackého náměstí - tramvaj č. 7, zastávka Albertov)

provozní hodiny:
Po, Út: 9-15 hod 
St: 9-17 hod 
Čt, Pá: 9-15 hod 

Kontakt:

Telefon: 252 541 632
Mobil: 776 608 919
e-mail:libri@libri.cz 

Personální informace:

Sekretariát
Michaela Čejková

Ředitel nakladatelství
PhDr. Karel Žaloudek

Výroba
Pavel Rajský

Odbyt a distribuce
Blanka Boboková
e-mail: bobokova@libri.cz

Internet
Mgr. Tomáš Honzák, webmaster


Profil nakladatelství Libri

Nakladatelství LIBRI vydalo od svého založení na přelomu let 1992/93 do roku 2015 již šest set titulů, z nichž mnohé se dočkaly opakovaných vydání a dotisků.

Hlavní pozornost věnujeme humanitním oborům, mnoho našich knih je věnováno pokladům architektury na území Čech, Moravy a Slezska, Praze, technickým památkám, historii a historickým vědám, archeologii, geografii a historické geografii, ale i mytologii a religionistice. Vydali jsme řadu slovníků spisovatelů z celého světa a jiných biografických encyklopedií a také knihy týkající se dalších společenských věd (politiky, ekonomie, žurnalistiky apod.)

Vydáváme také neencyklopedické publikace (non-fiction) rovněž zaměřené převážně na historii či kulturní historii (např. edice Stručná historie států, Dějiny českých zemí, Otazníky našich dějin); některé z titulů jsou k dispozici bezplatně na našich stránkách jako databáze (4 tituly z řady Kdo byl kdo, Po kom se jmenujeme, Dějiny zemí Koruny české v datech a Kalendárium s údaji o narození či úmrtí známých osob českých dějin).

Jako novinku připravujeme také překlady cizojazyčných knih podobného zaměření.

LIBRI spolupracuje s odborníky, přičemž se vždy snaží, aby texty byly vyvážené (odtud naše logo). Naše knihy jsou tedy přínosné pro zainteresované specialisty a současně přístupné širšímu laickému publiku. Produkce není zaměřená jen na české země, ale přináší informace i o dalších státech a světovém kulturním dědictví.

Množství dotisků a nových vydání mnoha titulů, řada prestižních ocenění udělených jak jednotlivým publikacím, tak i celému nakladatelství, rostoucí počet vydávaných knih, překlady některých našich titulů v zahraničí a především mnoho přímých ohlasů čtenářů ukazují, že nakladatelství zvolilo správnou cestu.

Na našich www stránkách naleznete informace o vydaných či připravovaných titulech, na e-mailu libri@libri.cz přivítáme i vaše kritické komentáře a náměty na budoucí publikace, můžeme vám také pomoci kontaktovat autory našich publikací či zprostředkovat prodej práv, pokud zastupujeme autory i pro zahraničí.

email © Libri 2001-2016 – programování a správa obsahu tomáš honzák – design ondrej.aust.cz – validní HTML 4.01 a CSS 2.1 jak si objednat knížky