Libri E-Shop
Nakupujte
ZDE
Nakladatelství původní české encyklopedické literatury
Pavel Juřík
Moravská dominia Liechtensteinů a DietrichsteinůObálka
Ediční řada: Naše dědictví
Vyšlo: v roce 2009
Stav: Rozebráno
Další informace: Váz., nadstandardní formát 245 x 295 mm, celobarevné, 424 stran, na 450 obr., ISBN 978-80-7277-403-6
Cena: 990 Kč

Ukázka z knihy ve formátu pdf  |  Návod
Víte, že LIBRI prodává také e-knihy?

V návaznosti na předchozí výpravnou knihu Jihočeské dominium autor nyní sleduje především oblast jižní a střední Moravy, kde se rozkládala (s přesahem do Rakouska) panství obou významných rodů, ale sleduje i jejich další paláce, zámky a majetkové držby v Praze, Vídni, na Moravě i v Čechách, Rakousku a Lichtenštejnsku (např. Lednice, Valtice, Šternberk, Velké Losiny, Kostelec nad Černými lesy, Mikulov, Libochovice, Vaduz ad.). Text přináší informace o významných osobnostech obou rodů, jejich podílu na politických, hospodářských, vojenských a kulturních dějinách zemí Koruny české a střední Evropy a medailony představující významné umělce a politiky. Čtenáři tu získají nové informace zejména o rodu Liechtensteinů, opravuje tradované omyly a vysvětluje např. okolnosti vyvlastnění majetku rodu v Československu v roce 1945, jehož důsledkem je kuriózní situace, kdy Česká republika jako jediná země na světě neuznává Knížectví lichtenštejnské jako suverenní stát a mezi oběma zeměmi byly přerušeny diplomatické styky.

Text bohatě ilustruje přes 500 barevných fotografií interiérů a exteriérů popisovaných objektů, reprodukce portrétů, obrazů, map a archivních černobílých fotografií, získaných v tuzemských a zahraničních archivech a sbírkách. Z nich velká část u nás dosud nebyla publikována. Více než sto reprodukcí obrazů a dokumentů pochází ze sbírek rodu Liechtensteinů ve Vaduzu a Vídni. Kniha vychází pod záštitou Jeho Výsosti Hanse-Adama II., vládnoucího knížete z Liechtensteinu, který ji opatřil předmluvou. Součástí knihy je jmenný rejstřík a německé resumé.

Poděkování

Tip: přečtěte si časopisy Česko-Liechtenštejnsko DNES!

email © Libri 2001-2016 – programování a správa obsahu tomáš honzák – design ondrej.aust.cz – validní HTML 4.01 a CSS 2.1 jak si objednat knížky